Novinky

Elektrický vozík pro Ondru

Elektrický vozík pro Ondru

20. 4. 2021–0. 0. 0000

Děkujeme všem, kteří jste přispěli jakoukoli finanční částkou Ondrovi. Díky Vám mohli rodiče Ondrovi zakoupit vysněný elektrický vozík.

Poděkování za pomoc:

Chtěla bych touto cestou poděkovat Vaší nadaci za dar poskytnutý mému synovi Ondřejovi, kterému je 16 let.

Ondra trpí velmi vzácnou metabolickou vadou spojenou s formou DMO (kvadruspasticita). Ondra nelozí, pouze plazí, sedí s opěrou, bez opěry pouze krátce, s dopomocí  přidržení v podpaží  je schopen chůze krátkou vzdálenost.

Příspěvek na zakoupení elektrického vozíčku eThrone, Ondrovi umožňuje volnost při pohybu, možnost jezdit na výlety a i pohodlnější cestování do školy a na procházkách s celou rodinou.  Trénuje při jeho ovládání i jemnou motoriku, a musím říct, že mu to jde velmi dobře, také orientaci v prostoru, je prostě samostatnější a musím říct, že je naprosto nadšený a spokojený.

Děkuji proto všem, kteří našim dětem touto cestou pomáhají zvládat jejich životní boj, a umožňují jim se zlepšovat a pracovat na sobě.

Díky Vám všem mají lepší život.

S pozdravem a velkým děkuji maminka Markéta Blahová

Více

Velikonoční balíčky

Velikonoční balíčky

12. 4. 2021–0. 0. 0000

Pro všechny děti, které si nemohly užít velikonoční svátky v rodinném kruhu a musely zůstat v péči dětských onkologických oddělení, jsme připravili 60 velikonočních balíčků, které jsme rozvezli do FN Brno, FN Olomouc a FN Ostrava.

Poděkování patří sponzorům, díky kterým jsme tuto akci mohli uskutečnit: M&M reality holding, pobočka Valašské Meziříčí, Mocobs -Domy z kontejnerů a modulové stavby , Hruška Ostrava - Martinov, PWO Czech Republic a.s., RAP GROUP s.r.o.

Děkujeme.

Více

Jonáškova vánoční kometa - reportáž

Jonáškova vánoční kometa - reportáž

7. 1. 2021–0. 0. 0000

Děkujeme Regionální televizi CZ za natočenou reportáž a všem, kteří se jakkoliv podíleli na projektu Jonáškova vánoční kometa.

Celou reportáž naleznete zde nebo v detailu novinky.

Váš NFJ.

Více

Jonáškova vánoční kometa

Jonáškova vánoční kometa

7. 1. 2021–0. 0. 0000

Děkujeme z celého všem, kteří jste přispěli na transparentní účet, nebo zakoupili dárek pro tyto děti, které momentálně bojují se svou nemocí. Z důvodu opatření v nemocnicích bylo předávání dárku trochu komplikované, ale věříme, že Vás všechny radost dětí potěší, tak jako nás.

Děkujeme, společně s Vámi jsme to zvládli. Váš NFJ.

Více

Zapalme svíčku

Zapalme svíčku

21. 12. 2020–0. 0. 0000

Mít děti není samozřejmost. Když dítě zemře, je to veliká rána pro pozůstalé rodiče, sourozence a prarodiče. Jsou zde ale i další příbuzní, spolužáci, kamarádi i sousedé, kterých se to bolestně dotýká. Po dětech, které předčasně odešly, zůstává prázdné místo v rodinách, ve třídách, v zaměstnání, v sousedství…

Druhá neděle v prosinci je světovým dnem památky zesnulých dětí. Letos se na mnoha místech na světě otevřená setkání rodin, přátel a veřejnosti nekonají. Ale budou se jako vždy zapalovat svíčky - v 19 hodin místního času - a vytvoří tak opět virtuální vlnu světla po celé zeměkouli.

Ve Valašském Meziříčí se také můžete osobně nebo virtuálně účastnit bohoslužeb v evangelickém kostele, kdy budeme myslet na všechny děti a mladé lidi, kteří odešli z tohoto světa dříve, než stačili dospět a zestárnout, a na jejich rodiny i přátele.

Více

Jonáškova vánoční kometa

Jonáškova vánoční kometa

8. 11. 2020–0. 0. 0000

Když před 10 lety začal Nadační fond Jonášek, který pomáhá onkologicky a těžce nemocným dětem, začal plnit přání nejen malým pacientům, ale také Jonáškovi, který si přál naplnit nemocné dětské tváře štěstím. Blíží se Vánoce, čas kdy jsou rodiny spolu, radují se a užívají si společných chvilek. Rádi bychom Vám představili několik dětí, které se aktuálně léčí s onkologickým onemocněním a jejichž rodiny se nyní potýkají se strachem, nejistotou a odloučením. Jako všechny děti mají i ty nemocné, kromě toho aby byly zdravé, svá přání. Pojďte je s námi podpořit a splňte některému z nich vánoční přání!

Jak na to?

V našem albu najdete příběhy dětí. Dárek můžete zakoupit celý, pak se nám stačí ozvat na email nadacejonasek@seznam.cz, nebo přispět libovolnou částkou na transparentní účet JONÁŠEK DĚTEM. Do zprávy pro příjemce napište jméno dítěte a dárek na který přispíváte. Děkujeme.

Číslo transparentního účtu:

123-2312190287/0100

Děkujeme vám za pomoc.

Více

Podporují nás