Benefiční akce

Benefiční pochod na Javorový

Benefiční pochod na Javorový

V roce 2017 se uskutečnil 1. ročník benefičního pochodu na Lysou horu, pro tenkrát pětiletého Kubíka z Ratiboře, který se léčil s akutní lymfoblastickou leukémii.

V loňském roce nás ale zastihla smutná zpráva - Kubíkovi se nemoc vrátila a bohužel svůj statečný a nerovný boj prohrál.

Proto jsme se rozhodli uspořádat letošní výstup jako vzpomínku na Kubíka.

A protože bude tento ročník jiný, oslovili jsme všechny rodiny, pro které jsme v uplynulých letech pochod pořádali, aby se ho zúčastnily také. Proto bude letošní výšlap uspořádán nejen pro Kubu jako vzpomínka na jeho statečný boj, ale i jako podpora všech nemocných dětí, pro které jsme pochod pořádali a které i nadále potřebují podporu a pomoc.

No a když už změny, tak ještě jedna a zásadní. Změnili jsme destinaci a letošní 7.ročník bude na Javorový vrch a to v sobotu 16.09.2023.

Výhodou je, že na Javorový vrch není turistická trasa tak náročná a mohou se zúčastnit i ti, pro které je výstup na Lysou horu příliš náročný. Kromě toho zde vede asfaltová cesta, je tedy možné vyrazit na vrchol na kole, s kočárky i s malými dětmi a v neposlední řadě je zde lanovka, takže cesta na vrchol může být velmi pohodlná. A díky příjemnému zázemí, bude na všechny účastníky čekat na vrcholu občerstvení a taky jedno překvapení.

Věříme, že se s námi opět vydáte na benefiční pochod a že změny, které jsme letos připravili budou vás příjemně potěší.

Pěšky, na kole, lanovkou na Javorový vrch 2023

číst více

Jonáškovo zábavné odpoledne

Benefiční akce Jonáškovo zábavné odpoledne je dvoudenní akce, na které se může pobavit celá rodina. Od roku 2011, kdy proběhl první ročník, se na pódiu amfiteátru v parku Kinských ve Valašském Meziříčí vystřídala celá řada účinkujících ze všech oblastí umění.

Během uplynulých 9 ročníků se představily desítky více, či méně známých skupin a hudebních souborů z naší populární scény, ale i velmi kvalitní místní kapely. V galeriích si můžete snadno sami najít, kdo všechno již na Jonáškově odpoledni vystoupil.

Ale tato akce není jen hudební festival. Návštěvníci zhlédli nespočet tanečních, divadelních a jiných uměleckých vystoupení nejen na pódiu, ale i ve všech prostorách parku. A kromě toho jsou každoroční součástí atrakce pro děti od ukázek záchranářské techniky, přes kynologii až po tradiční kolotoče a stánky s nejrůznějším sortimentem. Pro starší děti a rodiče nabízíme ukázky řemesel, historických zbraní, zájmových činností, planetárium, v neposlední řadě tradiční ohňovou show a mnoho dalších atrakcí. Nedílnou součástí každého ročníku je také příjezd motorkářských klubů z celé republiky a následná výstava jejich úchvatných strojů.

A protože všichni zúčastnění a pořadatelé vystupují a pracují bez nároku na honorář, jsme rádi, že můžeme výtěžek z akce použít na podporu nemocných dětí, pořízení vybavení do nemocnic a další charitativní činnost.

Věříme, že se dalších ročníků zúčastní co nejvíce návštěvníků, mezi kterými můžete být i vy.

Budeme se na vás těšit.

Váš NfJ.

číst více

Benefiční pochod na Lysou horu

Benefiční pochod na Lysou horu s Nadačním fondem Jonášek je sportovní akce na podporu konkrétních nemocných dětí.

Účastníci pochodu zakoupením účastnického trička, které je každý rok unikátní, přispívají vybraným dětem na zdravotní pomůcky, operace, nebo lázeňské a rehabilitační pobyty. V roce 2021 proběhne již pátý ročník a jsme moc rádi, že s námi dobývá nejvyšší horu Beskyd čím dál víc lidí.

Další možností, jak podpořit vybrané děti, je zaslání jakékoliv finanční částky na transparentní účet, který před konáním pochodu pro děti vytváříme. 

Přijďte si s námi zasportovat a zároveň pomoci dětem, které naši pomoc potřebují.

Těšíme se, že se s vámi uvidíme na Lysé hoře.

Váš NfJ.

číst více

Jonáškova vánoční kometa

Protože ne všechny děti mohou trávit čas Vánoc doma, v kruhu rodiny, rozhodli jsme se těm, kteří takové štěstí nemají, zpříjemnit jejich pobyt na odděleních nemocnic. Jonáškova Vánoční kometa obdarovává tyto pacienty dle jejich individuálních přání.

S pomocí personálu onkologických a dětských oddělení v nemocnicích, se ptáme dětí, jaký vánoční dárek si přejí a posléze jim tyto dárky s pomocí dobrovolných dárců a sponzorů zakoupíme a předáme. 

Rozzářená očka obdarovaných malých pacientů jsou tou nejkrásnější odměnou jak pro nás, tak hlavně pro všechny dobrovolné dárce, přispěvatele a sponzory. Celá řada dárců pořídila konkrétním dětem přímo dárek, který si přály.   

 Budeme nesmírně rádi, pokud se v dalších ročnících přidáte k nám a pomůžete nám obdarovat co nejvíc malých pacientů a alespoň takto jim zpříjemnit jejich už tak nepříjemné pobyty v nemocnicích v období vánočních svátků.

Těšíme se, na vaši účast v Jonáškově Vánoční kometě.

Váš NfJ.

číst více

Podporují nás