Jak pomáháme

Pokud máte onkologicky nemocné dítě a potřebujete jakoukoliv pomoc, obraťte se na nás, rádi Vám pomůžeme. Zde uvádíme výběr z toho, čím Nadační fond Jonášek pomáhá.

Telefon, tablet, notebook. Dnes téměř pro každé dítě v první třídě běžná věc. Pro onkologicky nemocné dítě může být však nesplnitelný sen. Rodiče takto nemocných dětí jsou často díky péči o ně bez jednoho příjmu ze zaměstnání. A tak věci jako telefon, tablet, notebook, ale i dražší kompenzační pomůcky nejsou schopní financovat.

Přitom zrovna tyto věci mohou být při dlouhodobém pobytu v nemocnicích na posteli jediným kontaktem s vnějším světem a alespoň trochu rozptýlením v těžkých chvílích.

Pomáhejte s námi!

Jak? Podívejte se, jak můžete pomoci i Vy.

Nikolčino splněné přání

Nikolčino splněné přání

Nikolka je devítiletá slečna, která se léčí s nádorem na mozku. Velkou část léčby tráví v nemocnici a tak si přála notebook, aby mohla, jak sama napsala koukat na pohádky, videa a čas v nemocnici ji rychleji utíkal.
Moc rádi jsme ji notebook zakoupili a v nemocnici předali.

číst více

Telefon pro Natálku

Telefon pro Natálku

Natálce, která si prošla náročnou léčbou - 14 chemoterapií, 20 hospitalizací a 30 ozařování v protonovém centru v Praze, jsme zakoupili telefon, který si tato statečná bojovnice sama vybrala.

číst více

Notebook pro Rozárku

Notebook pro Rozárku

Rozárka se již dlouhodobě léčí a do současné doby ji bylo podáno 32 transfuzí krve. Zdravotní stav se neustále horšil a proto se hledal vhodný dárce, který by Rozárce daroval kostní dřeň.

Vhodný dárce se našel a Rozárka tráví dlouhé chvíle po transplantaci v Motole.

Proto jsme ani chvíli neváhali a Rozárce zakoupili notebook, který si přála a pomůže ji trávit dlouhé chvíle v nemocnici.

V Praze v nemocnici Motol notebook mamince předala naše patronka Eva Matějovská.

Rozárko, přejeme ti brzké uzdravení a jsme rádi, že jsme ti mohli udělat radost.

číst více

Dobrotúra vynesla 29 200 korun pro nemocnou dívku

Dobrotúra vynesla 29 200 korun pro nemocnou dívku

Děkujeme Davidu Březovjákovi, který vyrazil pěšky v rámci dobrotúry ze Zlína do Berlína. Po cestě vysílal živé streamy a tímto dokázal na své cestě dlouhé téměř 550 km vybrat rehabilitaci Zuzanky, kterou Nadační fond již dlouhou dobu podporuje krásnou částku bezmála 30.000,-Kč.

DAVIDE děkujeme jsi borec.

číst více

Dětská sestava pro Lili a Nikolase

Dětská sestava pro Lili a Nikolase

Lili a Nikolas z Valašského Meziříčí si přáli na zahradu dětskou sestavu. Jsme rádi, že i díky Vám všem, kteří nám pomáháte jsme jim mohli jejich přání splnit .

číst více

Tablet pro Ellinku

Tablet pro Ellinku

Ellince, kterou dlouhodobě podporujeme, jsme do lázní Klimkovice zavezli tablet, který jsme ji zakoupili pro zábavu, ale hlavně , který jí pomůže k zdokonalování jejího vývoje.

číst více

Dokovací stanice pro dětskou hematoonkologii Ostrava

Dokovací stanice pro dětskou hematoonkologii Ostrava

Jsme rádi, že jsme mohli na dětské hematoonkologii Ostrava předat dokovací stanici pro infuzní pumpy v hodnotě téměř čtyřicet tisíc korun. Věříme, že pomůže sestřičkám při jejich náročné péči o malé pacienty.

číst více

Podporují nás