Jak pomáháme

Pokud máte onkologicky nemocné dítě a potřebujete jakoukoliv pomoc, obraťte se na nás, rádi Vám pomůžeme. Zde uvádíme výběr z toho, čím Nadační fond Jonášek pomáhá.

Telefon, tablet, notebook. Dnes téměř pro každé dítě v první třídě běžná věc. Pro onkologicky nemocné dítě může být však nesplnitelný sen. Rodiče takto nemocných dětí jsou často díky péči o ně bez jednoho příjmu ze zaměstnání. A tak věci jako telefon, tablet, notebook, ale i dražší kompenzační pomůcky nejsou schopní financovat.

Přitom zrovna tyto věci mohou být při dlouhodobém pobytu v nemocnicích na posteli jediným kontaktem s vnějším světem a alespoň trochu rozptýlením v těžkých chvílích.

Pomáhejte s námi!

Jak? Podívejte se, jak můžete pomoci i Vy.

Dokovací stanice pro dětskou hematoonkologii Ostrava

Dokovací stanice pro dětskou hematoonkologii Ostrava

Jsme rádi, že jsme mohli na dětské hematoonkologii Ostrava předat dokovací stanici pro infuzní pumpy v hodnotě téměř čtyřicet tisíc korun. Věříme, že pomůže sestřičkám při jejich náročné péči o malé pacienty.

číst více

Invalidní vozík pro Nikolku

Invalidní vozík pro Nikolku

Nikolce, které se snažíme pomáhat po celou dobu jejího boje s nemocí, způsobily vedlejší účinky náročné léčby dočasnou imobilitu.

Proto jsme se rozhodli zakoupit a bezplatně jí zapůjčit invalidní vozík.

Zatímco Nikolka dospávala po narkóze, jsme pro ni společně s její maminkou připravili překvapení, s kterého měla po probuzení velkou radost.

číst více

Televize pro Míšu

Televize pro Míšu

Moc rádi jsme splnili  přání Míšovi, který si přál do svého pokojíčku televizi, aby mohl ze své postýlky sledovat oblíbené pohádky. Všem, kteří nám pomáháte plnit dětská přání děkujeme. Váš NFJ.

číst více

Infuzní pumpa Argus pr FN Ostrava

Infuzní pumpa Argus pr FN Ostrava

Díky finančnímu příspěvku společnosti PWO Czech Republic a.s., jsme zakoupili a předali na dětské hematoonkologii FN Ostrava, Infuzní pumpu Argus v hodnotě 30.978,- Kč.

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat.

NFJ

číst více

Čtyřkolka pro Jiříka

Čtyřkolka pro Jiříka

Děkujeme všem, kteří jste reagovali na naší výzvu, přispěli na Jirkovu vysněnou motorku a my mu mohli zakoupit elektrickou čtyřkolku + přilbu abychom mu splnili jeho sen chodit s maminkou na delší procházky. Jirka tak teď může s maminkou a sestrou jezdit na výlety, které dříve neušel.

Poděkování také patří zaměstnancům prodejny HECHT Valašské Meziříčí, kteří zakoupili přilbu i pro Jirkovu sestru Barunku, aby mohla na čtyřkolce jezdit i ona.

číst více

Jiřík a Barunka

Jiřík a Barunka

Jiřík je 7letý chlapeček a Barunka je jeho o 4 roky starší sestra. Oba trpí nevyléčitelným onkologickým onemocněním a jak popisuje nemoc jejich maminka, nádory se jim dělají všude v těle. Některé nepůsobí obtíže, některé je potřeba odstranit a léčit. A tak se život rodiny točí kolem hospitalizací, neustálého vyšetřování, chemoterapií, bolesti ale i velké naděje, že experimentální léčba pomůže. Zákeřná nemoc se kterou obě děti bojují se jmenuje myofibromatóza agresivního typu a mnoho se o ní ještě neví. Maminka obě své děti v nemocnici provází a je jim velkou oporou, ale ani její příběh není bez komplikací. Sama se léčí s onkologickým onemocněním. Celá rodina tak prožívá již dlouhé roky velké trápení a my jsme se rozhodli jim udělat alespoň trochu radost.

Děkujeme M&M Reality Valašské Meziříčí, za finanční částku, z které jsme zakoupili a splnili přání Jiříkovi, který si přál elektricky ovládaný model auta a jeho starší sestře Barunce notebook, který nutně potřebovala pro výuku a komunikaci se školou a kamarády.

číst více

Odsávačka pro Isabelku

Odsávačka pro Isabelku

Isabelka je šestiletá holčička, která to nemá v životě lehké. Díky dárkyni, která se rozhodla pomoci, jsme ji mohli zakoupit a předat bateriovou odsávačku v hodnotě 13.533,-Kč. Děkujeme.

číst více

Podporují nás