Novinky

7. ROČNÍK BENEFIČNÍHO POCHODU 16.09.2023

7. ROČNÍK BENEFIČNÍHO POCHODU 16.09.2023

14. 7. 2023

V roce 2017 se uskutečnil 1. ročník benefičního pochodu na Lysou horu, pro tenkrát pětiletého Kubíka z Ratiboře, který se léčil s lymfoblastickou leukémií.
V loňském roce nás ale zastihla smutná zpráva - Kubíkovi se nemoc vrátila a bohužel svůj statečný a nerovný boj prohrál.
Proto jsme se rozhodli uspořádat letošní výstup jako vzpomínku na Kubíka a na jeho počest.
A protože bude tento ročník jiný, oslovili jsme všechny rodiny, pro které jsme v uplynulých letech pochod pořádali, aby se ho zúčastnili také. Letošní výšlap tedy bude uspořádán nejen za Kubu, jako vzpomínka na jeho statečný boj, ale i jako podpora všech nemocných dětí, pro které jsme pochod v minulosti pořádali a které i nadále potřebují naši podporu a pomoc.
No a když už změny, tak ještě jedna a zásadní. Změnili jsme destinaci a letošní 7.ročník bude na Javorový vrch u Třince a uskuteční se v sobotu 16.09.2023.
Výhodou je, že na Javorový vrch je možnost volby z několika tras s různou obtížností. Tudíž se mohou zúčastnit i ti, pro které je výstup na Lysou horu příliš náročný. Kromě toho zde vede asfaltová cesta, je tedy možné vyrazit na vrchol na kole, s kočárky i s malými dětmi. Velmi příjemnou alternativou je lanová dráha, takže cesta na vrchol může být velmi pohodlná. A díky příjemnému zázemí, bude na všechny účastníky čekat na vrcholu občerstvení a taky jedno překvapení.
Věříme, že se s námi opět vydáte na benefiční pochod a že změny, které jsme letos připravili Vás příjemně potěší.

Prodejní místa :
- prodejna bytového textilu Polášek,(bývalá prodejna Diamant), Poláškova 32, Valašské Meziříčí
- Kavárna Vali Mali Valašské Meziříčí-Abácie, prodejna PePe Hair Valašské Meziříčí, Kavárna Zašivárna Valašské Meziříčí, TIP CAFE Zubří, pekárna Tip Šop Zubří, Tip dok a MěÚ Zubří matrika.

Trička si také můžete rezervovat zaplacením částky 300,-Kč na transparentní účet NF Jonášek, č. ú. 123-2312190287/0100, do zprávy pro příjemce napište příjmení a velikost. Po zaplacení budete mít tričko připraveno k vyzvednutí na startu pochodu.

Možnost dopravy společným autobusem. Cena dopravy tam i zpět 120,-Kč/osoba. Objednat dopravu můžete na tel. čísle 777238777, nebo emailu NF Jonášek a rezervace bude potvrzena zaplacením 120Kč/osoba na účet NFJ.

Č.ú. : 43-8142610257/0100. Nástupní místa Valašské Meziříčí, Nový Jičín, po domluvě je možno nastoupit, kdekoliv po trase.

Váš NFJ.

Více

Fotografie a reportáž z Jonáškova zábavného odpoledne 2023

Fotografie a reportáž z Jonáškova zábavného odpoledne 2023

21. 6. 2023

Fotografie z Jonáškova zábavného odpoledne 2023 naleznete zde a zde.

Reportáž Regionální televize z Jonáškova zábavného odpoledne 2023 naleznete zde.

Více

Děkujeme

Děkujeme

2. 6. 2023

Chceme touto cestou ještě jednou poděkovat všem účinkujícím, organizacím za doprovodný program, sponzorům, návštěvníkům a pomocníkům, kteří se podíleli na průběhu a organizaci akce Jonáškovo zábavné odpoledne 2023. I díky vaší pomoci a příspění jsme na pomoc onkologicky a těžce nemocným dětem získali částku 430455,- Kč.

Děkujeme.

Více

Robča

Robča

27. 3. 2023

Při naší práci v Nadačním fondu Jonášek se bohužel setkáváme i se smutnými příběhy. 17-letý Robča, kterého jsme podpořili v rámci Jonáškovy vánoční komety, vloni bohužel zemřel. Jeho rodiče nás oslovili a i v jejich těžké životní situaci se rozhodli podpořit naši práci. Proto jsme rádi, že můžeme sdílet příspěvek Robčovy maminky Petry.

Více

11. Jonáškovo zábavné odpoledne 2023

11. Jonáškovo zábavné odpoledne 2023

2. 3. 2023 0:00–0:00

11. Jonáškovo zábavné odpoledne 2023 se bude konat 20.-21.5.2023.

Více

Jonáškova vánoční kometa

Jonáškova vánoční kometa

1. 11. 2022

Protože ne všechny děti mohou trávit čas Vánoc doma, v kruhu rodiny, rozhodli jsme se těm, kteří takové štěstí nemají, zpříjemnit jejich pobyt na odděleních nemocnic. Jonáškova Vánoční kometa obdarovává tyto pacienty dle jejich individuálních přání.

S pomocí personálu onkologických a dětských oddělení v nemocnicích, se ptáme dětí, jaký vánoční dárek si přejí a posléze jim tyto dárky s pomocí dobrovolných dárců a sponzorů zakoupíme a předáme. 

Rozzářená očka obdarovaných malých pacientů jsou tou nejkrásnější odměnou jak pro nás, tak hlavně pro všechny dobrovolné dárce, přispěvatele a sponzory. Celá řada dárců pořídila konkrétním dětem přímo dárek, který si přály.   

 Budeme nesmírně rádi, pokud se v dalších ročnících přidáte k nám a pomůžete nám obdarovat co nejvíc malých pacientů a alespoň takto jim zpříjemnit jejich už tak nepříjemné pobyty v nemocnicích v období vánočních svátků.

Těšíme se, na vaši účast v Jonáškově Vánoční kometě.

Váš NfJ

Více

Podporují nás