Jak pomáháme

Pokud máte onkologicky nemocné dítě a potřebujete jakoukoliv pomoc, obraťte se na nás, rádi Vám pomůžeme. Zde uvádíme výběr z toho, čím Nadační fond Jonášek pomáhá.

Telefon, tablet, notebook. Dnes téměř pro každé dítě v první třídě běžná věc. Pro onkologicky nemocné dítě může být však nesplnitelný sen. Rodiče takto nemocných dětí jsou často díky péči o ně bez jednoho příjmu ze zaměstnání. A tak věci jako telefon, tablet, notebook, ale i dražší kompenzační pomůcky nejsou schopní financovat.

Přitom zrovna tyto věci mohou být při dlouhodobém pobytu v nemocnicích na posteli jediným kontaktem s vnějším světem a alespoň trochu rozptýlením v těžkých chvílích.

Pomáhejte s námi!

Jak? Podívejte se, jak můžete pomoci i Vy.

Elektrický vozík pro Ondru

Elektrický vozík pro Ondru

Děkujeme všem, kteří jste přispěli jakoukoli finanční částkou Ondrovi. Díky Vám mohli rodiče Ondrovi zakoupit vysněný elektrický vozík.

Poděkování za pomoc:

Chtěla bych touto cestou poděkovat Vaší nadaci za dar poskytnutý mému synovi Ondřejovi, kterému je 16 let.

Ondra trpí velmi vzácnou metabolickou vadou spojenou s formou DMO (kvadruspasticita). Ondra nelozí, pouze plazí, sedí s opěrou, bez opěry pouze krátce, s dopomocí  přidržení v podpaží  je schopen chůze krátkou vzdálenost.

Příspěvek na zakoupení elektrického vozíčku eThrone, Ondrovi umožňuje volnost při pohybu, možnost jezdit na výlety a i pohodlnější cestování do školy a na procházkách s celou rodinou.  Trénuje při jeho ovládání i jemnou motoriku, a musím říct, že mu to jde velmi dobře, také orientaci v prostoru, je prostě samostatnější a musím říct, že je naprosto nadšený a spokojený.

Děkuji proto všem, kteří našim dětem touto cestou pomáhají zvládat jejich životní boj, a umožňují jim se zlepšovat a pracovat na sobě.

Díky Vám všem mají lepší život.

S pozdravem a velkým děkuji maminka Markéta Blahová

číst více

Velikonoční balíčky

Velikonoční balíčky

Pro všechny děti, které si nemohly užít velikonoční svátky v rodinném kruhu a musely zůstat v péči dětských onkologických oddělení, jsme připravili 60 velikonočních balíčků, které jsme rozvezli do FN Brno, FN Olomouc a FN Ostrava.

Poděkování patří sponzorům, díky kterým jsme tuto akci mohli uskutečnit: M&M reality holding, pobočka Valašské Meziříčí, Mocobs -Domy z kontejnerů a modulové stavby , Hruška Ostrava - Martinov, PWO Czech Republic a.s., RAP GROUP s.r.o.

Děkujeme.

číst více

Lysá hora pro Janu 2020

Lysá hora pro Janu 2020

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili benefičního pochodu, sponzorům, všem, kteří si zakoupili trika, nebo přispěli na transparentní účet. Díky Vaši pomoci jsme Janě mohli zakoupit a předat digitální kamerovou lupu ONYX a notebook ACER vše v hodnotě 98.890,-Kč. DĚKUJEME.

číst více

Tablet pro Šimonka

Tablet pro Šimonka

Malému Šimonkovi, který se léčí s akutní leukémii, jsme zakoupili tablet, který mu zpříjemní sledování pohádek a dlouhé chvíle trávené v nemocnici. Šimonku, přejeme ti hodně sil a brzké uzdravení.

číst více

Tablet pro Nikolku

Tablet pro Nikolku

V lednu 2020 Nikolka dostala zápal plic a musela být hospitalizována v nemocnici Jihlava. Druhý den byla převezena do Brna kde Nikolce zjistili akutní lymfoblastickou leukémii. Během pár dní začala Nikolce léčba, kterou zatím zvládá statečně, ale vše je pro ni velmi náročné. Přála si zakoupit tablet , který jsme moc rádi darovali.

číst více

Přístroje pro dětské oddělení nemocnice Valašské Meziříčí

Přístroje pro dětské oddělení nemocnice Valašské Meziříčí

Každoročně z výtěžku Jonáškova zábavného odpoledne část věnujeme k zakoupení přístrojů pro dětské oddělení nemocnice Valašské Meziříčí.

Z devátého ročníku Jonáškova odpoledne jsme zakoupili a předali:

  • šest kusů dětských polohovacích postýlek TEDDY
  • šest kusů matrací s potahy SAFR
  • jeden kus vyšetřovací lehátko ELEVA

Vše v hodnotě 150 000,- Kč.

číst více

Bojovník Tobias

Bojovník Tobias

Malému Tobiaskovi jsme udělali radost setem peřiny a polštáře Aloe Vera, dekou, krásným dětským povlečením a hygienickými a dezinfekčními prostředky, které maminka potřebuje.

číst více

Podporují nás