Benefiční pochod Na Lysou pro Kubíka a Ellinku

« zpět na seznam novinek

1. 7. 2019

Benefiční pochod Na Lysou pro Kubíka a Ellinku

Příběh Kubíka

Kubík se narodil jako krásné miminko již ve 34.týdnu. Jak to bývá u předčasně narozených dětí, Kubík dva měsíce jen spinkal. Jezdí na neurologii a rehabilitaci od narození až dodnes .

Ale jak čas plynul, Kubík se do dvou let ani neotočil na bříško. Nakonec mu lékaři diagnostikovali středně těžkou mentální retardaci. Asi před rokem a půl začal sám chodit, ale nemluví, sám se nenají ani neobleče a stále nosí pleny.

Kubík jezdí od malička do lázní. V loňském roce poprvé absolvoval lázeňskou léčbu Rehaklim v Klimkovicích, kterou rodiče vybrali na základě doporučení lékařů, kvůli jejich specializaci na pohybový aparát a na neurologické poruchy. Po měsíční léčbě Kubík pokročil v psychomotorice a je také hodně vnímavý. Náklady na tuto speciální rehabilitační léčbu jsou cca 34000,-Kč a pojišťovna tyto náklady nehradí.

Kubík používá speciální rehabilitační pomůcky, které zdravotní pojišťovna také nehradí.

Budeme rádi za jakoukoli finanční pomoc

Těší se na Vás Kubík a celá jeho rodina.

Kubíkovi byl založen transparentní účet na který můžete přispívat jakoukoli částkou.

Číslo transparentního účtu: 115-9948750237/0100

Příběh Ellinky

Ellinka se narodila v lednu 2014 s vrozenou vývojovou vadou centrálního nervového systému – Ageneze Corpus Callosum (diagnostikováno ve 30. týdnu těhotenství). Což je nepropojení mozkových hemisfér a tudíž komplikovanou komunikaci mezi nimi. To znamená, že vše, co ostatní děti se naučí automaticky, tak ona musí pracně natrénovat. Před necelým půl rokem byla u ní zjištěna další vrozená vada –Synostóza 2. a 4. obratle. Jde o jejich srůst a nyní čekáme na vyjádření lékařů, zda u ní dojde v budoucnu k operaci. Díky tomuto srůstu je její stabilita a správné držení těla značně omezeno.

Nyní má Ellinka přes 5 let je na úrovni dvouletého děvčátka nejen dovednostmi a znalostmi, ale také i vizáží. Sama se nenají, neobleče, téměř nemluví, ačkoliv s ní denně celá rodina cvičí. Jediné štěstí je, že téměř všemu rozumí. Díky tomu je také veliká naděje na zlepšení situace, a proto se nevzdáváme. Ellinka cvičí bobath koncept, logopedii, jezdí na hipoterapii a na Bio Feedback, ve školce má canisterapii, jezdí pravidelně 2x ročně do lázní. Je to sice hodně náročné, hlavně pro Ellinčiny sourozence, kteří trpí tím, že maminka s jejich sestřičkou odjíždí vždy na tak dlouhou dobu mimo domov, ale už si zvykli. Navíc i oni se velmi radují za každý pokrok Ellinky a všichni prožívají dvojnásobnou radost z jakéhokoliv posunu dopředu, protože si celá rodina uvědomuje, že to být vůbec nemuselo.

Ellinka je navzdory všemu velice šťastná a usměvavá holčička, kterou je jednoduché si zamilovat, ale bohužel není jakýkoliv úspěch zadarmo a není v našich silách, abychom si vše financovali sami. Největší podíl na zlepšení její psychomotoriky mají neurorehabilitační programy, které nejsou placené zdravotními pojišťovnami a jsou nad rámec možností naší rodiny. Nyní otevřeli novou pobočku na tyto rehabilitace, které Ellince velice prospívají právě

v Hranicích (ARCADA NeuroMedical Center) – jsou ale bohužel velice finančně náročné. Proto prosím o pomoc a doufám, že naše holčička udělá v budoucnu další a další pokroky.

Za jakoukoliv pomoc všem předem děkuje celá rodina Ellinky.

Ellince byl založen transparenční účet, na který můžete přispívat jakoukoli částkou.

Číslo transparentního účtu: 115-9990870267/0100

Prodejní místa, kde si již můžete zakoupit trička v předprodeji:

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

  • Obchodní centrum Cimala - prodejna látek
  • Kadeřnictví Sylva Zöllichová, Králova 1283

ROŽNOV pod RADHOŠTĚM

  • Papírnictví Brillovka
  • Denní centrum Elim, Čechova 1027(budova Městské policie)

ZUBŘÍ

  • Městský úřad- matrika
  • Knihovna Zubří

Trika na benefiční pochod si můžete zakoupit na prodejních místech nebo zasláním 300,-Kč na účet NF Jonášek, č.ú. 43 - 8142610257/0100, variabilní symbol Lysá 2019, do zpráv pro příjemce napište jméno, příjmení a velikost trika. Triko si vyzvednete v den pochodu na startu, kde pro Vás bude nachystáno v době od 8:00 do 10:00.

Možnost dopravy na místo společným autobusem, který vyjíždí v 7:30 od hotelu Vsacan Vsetín, 8:00 autobusové nádraží Valašské Meziříčí a 8:30 autobusové nádraží Nový Jičín. Jízdné pro cestu tam i zpět činí 50,- Kč a je nutno si místo předem rezervovat.
Rezervace na tel. čísle : 777722173, 777238777

Podporují nás