Novinky

Benefiční pochod na Lysou horu  pro Zuzku 2021

Benefiční pochod na Lysou horu pro Zuzku 2021

18. 5. 2021

Zuzanka je čtrnáctiletá dívka z Nového Jičína. Její boj začal už v den, kdy se narodila ve 28. týdnu těhotenství jako druhá z dvojčat. Zuzce byla po narození diagnostikovaná dětská mozková obrna, kvadruspasticita, axiální hipotonie, těžká zraková a sluchová porucha a má střední mentální retardaci s poruchou autistického spektra. Tato kombinace zapříčinila, že Zuzanka téměř nevidí, je hluchoněmá a nechodí, což způsobuje její 100% závislost na nepřetržité péči své rodiny.
Rehabilitační pomůcky a hlavně lázeňské pobyty v lázních Klimkovice vedly ke zlepšení jejich fyzických a mentálních schopností, ale jsou finančně velmi náročné.

Zuzanka potřebuje pro svou denní rehabilitaci zakoupit rehabilitační přístroj Motomed VIVA 2 na rehabilitaci rukou a nohou a také absolvovat léčebný rehabilitační pobyt v lázních Klimkovice. Proto jsme se rozhodli uspořádat 5. ročník benefičního pochodu na Lysou horu právě pro Zuzku, abychom jí a její rodině pomohli.

Pojďte do toho s námi. Zakoupením benefičního trika v hodnotě 300,- Kč, nebo zasláním jakékoli částky na transparentní účet Jonášek dětem č.ú.: 123-2312190287/0100, pomůžete Zuzce zvládnout její nelehký úděl. Do zprávy pro příjemce napište Zuzanka.

Informace o dopravě společným autobusem:
Možnost dopravy na místo společným autobusem. Nástupní místa Vsetín, Valašské Meziříčí, Nový Jičín. Cena dopravy 80,-Kč/osoba.
Objednat dopravu můžete na telefonním čísle 776619148 a rezervace bude potvrzena zaplacením 80,-Kč/osoba na účet NF Jonášek: 43-8142610257/0100
Do zprávy pro příjemce prosím napsat jméno cestujícího.

Informace o dopravě:
Možnost dopravy společným autobusem.
Nástupní místa a časy odjezdu :
Vsetín - u hotelu Vsacan 7.00
Valašské Meziříčí - autobusové nádraží 7.45
Nový Jičín - autobusové nádraží 8.15
Po domluvě lze dohodnout nástupní místa po trase.
Cena dopravy pro cestu tam i zpět je 80,-Kč/osoba
Objednat dopravu můžete na telefonním čísle 776619148 a rezervace bude potvrzena zaplacením 80,-Kč/osoba na účet NF Jonášek :
43-8142610257/0100 do zprávy pro příjemce napište jméno cestujícího.

Prodej triček:
Trička na benefiční pochod si můžete zakoupit ve Valašském Meziříčí v obchodním centru Cimala - prodejna látek, dále v prodejnách PePe  Hair& Beauty Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm, Nový Jičín a na MÚ Zubří.
Trika si také  můžete rezervovat zaplacením částky 300,-Kč na účet NF Jonášek, č.ú.: 43-8142610257/0100, do zprávy pro příjemce napište jméno a velikost trika. Po zaplacení budete mít trička připravená k vyzvednutí na startu v den pochodu.

Děkujeme Váš NFJ

Plakát v plném rozlišení naleznete zde (png).

Více

Čtyřkolka pro Jiříka

Čtyřkolka pro Jiříka

29. 4. 2021–0. 0. 0000

Děkujeme všem, kteří jste reagovali na naší výzvu, přispěli na Jirkovu vysněnou motorku a my mu mohli zakoupit elektrickou čtyřkolku + přilbu abychom mu splnili jeho sen chodit s maminkou na delší procházky. Jirka tak teď může s maminkou a sestrou jezdit na výlety, které dříve neušel.

Poděkování také patří zaměstnancům prodejny HECHT Valašské Meziříčí, kteří zakoupili přilbu i pro Jirkovu sestru Barunku, aby mohla na čtyřkolce jezdit i ona.

Více

Odsávačka pro Isabelku

Odsávačka pro Isabelku

21. 4. 2021–0. 0. 0000

Isabelka je šestiletá holčička, která to nemá v životě lehké. Díky dárkyni, která se rozhodla pomoci, jsme ji mohli zakoupit a předat bateriovou odsávačku v hodnotě 13.533,-Kč. Děkujeme.

Více

Elektrický vozík pro Ondru

Elektrický vozík pro Ondru

20. 4. 2021–0. 0. 0000

Děkujeme všem, kteří jste přispěli jakoukoli finanční částkou Ondrovi. Díky Vám mohli rodiče Ondrovi zakoupit vysněný elektrický vozík.

Poděkování za pomoc:

Chtěla bych touto cestou poděkovat Vaší nadaci za dar poskytnutý mému synovi Ondřejovi, kterému je 16 let.

Ondra trpí velmi vzácnou metabolickou vadou spojenou s formou DMO (kvadruspasticita). Ondra nelozí, pouze plazí, sedí s opěrou, bez opěry pouze krátce, s dopomocí  přidržení v podpaží  je schopen chůze krátkou vzdálenost.

Příspěvek na zakoupení elektrického vozíčku eThrone, Ondrovi umožňuje volnost při pohybu, možnost jezdit na výlety a i pohodlnější cestování do školy a na procházkách s celou rodinou.  Trénuje při jeho ovládání i jemnou motoriku, a musím říct, že mu to jde velmi dobře, také orientaci v prostoru, je prostě samostatnější a musím říct, že je naprosto nadšený a spokojený.

Děkuji proto všem, kteří našim dětem touto cestou pomáhají zvládat jejich životní boj, a umožňují jim se zlepšovat a pracovat na sobě.

Díky Vám všem mají lepší život.

S pozdravem a velkým děkuji maminka Markéta Blahová

Více

Velikonoční balíčky

Velikonoční balíčky

12. 4. 2021–0. 0. 0000

Pro všechny děti, které si nemohly užít velikonoční svátky v rodinném kruhu a musely zůstat v péči dětských onkologických oddělení, jsme připravili 60 velikonočních balíčků, které jsme rozvezli do FN Brno, FN Olomouc a FN Ostrava.

Poděkování patří sponzorům, díky kterým jsme tuto akci mohli uskutečnit: M&M reality holding, pobočka Valašské Meziříčí, Mocobs -Domy z kontejnerů a modulové stavby , Hruška Ostrava - Martinov, PWO Czech Republic a.s., RAP GROUP s.r.o.

Děkujeme.

Více

Jonáškova vánoční kometa - reportáž

Jonáškova vánoční kometa - reportáž

7. 1. 2021–0. 0. 0000

Děkujeme Regionální televizi CZ za natočenou reportáž a všem, kteří se jakkoliv podíleli na projektu Jonáškova vánoční kometa.

Celou reportáž naleznete zde nebo v detailu novinky.

Váš NFJ.

Více

Podporují nás